Vår

Personal

På den här sidan hittar du kontaktuppgifter till alla vi som jobbar på Högalids folkhögskola.
All personal
All personal Expeditionen Pedagoger Fritidsassistenter baskursen Specialpedagog Kurator Köket Städet Vaktmästeriet IT-ansvarig
Expeditionen
Susanne Lindman

Skolexpedition och internatfrågor

0480-84480, 070-3976051
susanne.lindman@hogalid.nu
Bodil Gumbricht

Ekonomi, CSN och studiefrågor

0480-84487, 072-7339018
bodil.gumbricht@hogalid.nu
Johan Lindgren

Biträdande skolledare

072-4627533
johan.lindgren@hogalid.nu
Anna Kellander Brewitz

Skolledare

070-2975046
anna.brewitz@hogalid.nu
Pedagoger
Anna Björkdala

Kursansvarig Lärarassistent, Hälsa, Psykologi, Yoga

070-2817130
anna.bjorkdala@hogalid.nu
Anna Lilja

Kursansvarig Allm.kurs Behörighet, Matematik

072-2403701
anna.lilja@hogalid.nu
Annica Jonsson

Kursansvarig Medicinsk sekreterare

072-4658223
annica.jonsson@hogalid.nu
Caroline Ranefjord

Föräldraledig

076-1337186
caroline.ranefjord@hogalid.nu
Christine Fransén

Kursansvarig Grund, Nyckelkurs, Engelska

076-8158190
christine.fransen@hogalid.nu
Christine Hansen

Kursansvarig SAS Gul grupp

070-3551109
christine.hansen@hogalid.nu
Diana Petersson

Kursansvarig SAS Lila grupp

072-5159008
diana.petersson@hogalid.nu
Emil Sundman

Kursansvarig SAS Blå grupp

072 2067951
emil.sundman@hogalid.nu
Erica Olsson

Kursansvarig Grund, SAS

072-2198072
erica.olsson@hogalid.nu
Erik Sellgren

Kursansvarig Allm-kurs Behörighet, Historia, Religion, IT och Samhällskunskap

070-3819230
erik.sellgren@hogalid.nu
Jacqueline Doohan

Ansvarig för ansökan till Svenska i vården

0480 - 845 66
jacqueline.doohan@regionkalmar.se
Jimmy Lagesson

Kursansvarig Medicinsk sekreterare

072-4658279
jimmy.lagesson@hogalid.nu
Johan Björkdala

Kursansvarig Allm-kurs Sång och Musik, Musik

070-3118055
johan.bjorkdala@hogalid.nu
Linda Sibbmark

Kursansvarig Baskursen

072-4627556
linda.sibbmark@hogalid.nu
Johan Klintberg

Kursansvarig Allm-kurs Behörighet, Engelska, Svenska,

072-2404397
johan.klintberg@hogalid.nu
Jonas Ahlberg

Kursansvarig Medicinsk sekreterare

072-4658232
jonas.ahlberg@hogalid.nu
Karin Petersson

Kursansvarig Sång & Komp och Sång på distans

070-5758937
karin.petersson@hogalid.nu
Kent Ehrling

SAS

072-2036959
kent.ehrling@hogalid.nu
Ing-Mari Frösemo

Kursansvarig Allm-kurs Sång och Musik, Matematik, Naturkunskap

070-3581540
ing-mari.frosemo@hogalid.nu
Per-Gunnar Kramer

Kursansvarig Svenska i vården, SAS, Svenska

072-5201210
per-gunnar.kramer@hogalid.nu
Rob Easley

Kursansvarig Musik på scen

072-4528934
rob.easley@hogalid.nu
Sara Danheden

Sång

072-4658297
sara.danheden@hogalid.nu
Staffan Saxin

Idrott och hälsa, Bild och form, friluftsliv

072-7201104
staffan.saxin@hogalid.nu
Stefan Lundbäck

Kursansvarig Baskursen, Sinnrik, Hälsa

070-3248460
stefan.lundback@hogalid.nu
Stina Björkman

Kursansvarig Seniorkurs, Bild och form

070-2418720
stina.bjorkman@hogalid.nu
Thomas Hertzman

Musik

070-3560608
thomas.hertzman@hogalid.nu
Yvonne Wolski

Kursansvarig All-kurs Behörighet, Svenska, Engelska

070-3956570
yvonne.wolski@hogalid.nu
Fritidsassistenter baskursen
Anneli Åkesson

070 2778069
anneli.akesson@hogalid.nu
Mats Lundgren

070 6458796
mats.lundgren@hogalid.nu
Michael Persson

070 2153254
michael.persson@hogalid.nu
Frida Viberg

072-2171897
frida.viberg@hogalid.nu
Specialpedagog
Camilla Slöjdare

072-5664597
camilla.slojdare@hogalid.nu
David Lundquist

Kursansvarig Lärarassistent

072-2239626
david.lundquist@hogalid.nu
Kurator
Stina Nauclér

070-5130961
stina.naucler@hogalid.nu
Köket
Anette Ohlsson

0480-84058 eller 072-2039553
anette.ohlsson@hogalid.nu
Carina Stavervik

0480-84058 eller 072-2039553
carina.stavervik@hogalid.nu
Jörgen Olofsson

0480-84058 eller 072-2039553
jorgen.olofsson@hogalid.nu
Pia Hogland

0480-84058 eller 072-2039553
pia.hogland@hogalid.nu
Per ”Pelle” Nilsson

0480-84058 eller 072 2039553
per.nilsson@hogalid.nu
Susanna Fält

0480-84058 eller 072-2039553
susanna.falt@hogalid.nu
Städet
Caroline Forsberg

070 5404487
caroline.forsberg@hogalid.nu
Kajsa Aronsson

070 5404487
kajsa.aronsson@hogalid.nu
Marita Pentmark

070 6484487
maritha.pentmark@hogalid.nu
Susanne Elofsson

070 6484487
susanne.elofsson@hogalid.nu
Vaktmästeriet
Thomas Johansson

072 2098699
thomas.johansson@hogalid.nu
Roger Hammargren

072 5171968
roger.hammargren@hogalid.nu
Kristian Törnblom

IT-ansvarig
Michael Persson

070 2153254
michael.persson@hogalid.nu
Hoppa till innehåll